23092007.jpg




Wisła Kraków pokonała Polonię Bytom aż 5:0 w meczu zamykającym ósmą serię Orange Ekstraklasy.
 
2007-09-23 16:22:05

Polonia rozbita, bramka Dudu!

Aż pięć bramek zaaplikowali wiślacy Polonii Bytom w meczu zamykającym 8. kolejkę. Trafiali kolejno Zieńczuk, Kosowski, Boguski, Piotr Brożek i debiutujący w barwach Wisły Nigeryjczyk Dudu.

Zdjęcia z meczu: I galeria (62 fotki)   II galeria (40 fotek)

Już w pierwszych dziesięciu minutach "Biała Gwiazda" mogła zdobyć trzy gole, lecz skuteczności zabrakło Kosowskiemu, a potem dwukrotnie Brożkowi, który zamiast celnie przymierzyć posyłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Kilka chwil później zdecydowanej większości krakowskich kibiców zadrżały serca, gdy groźną kontrę bytomian faulem zakończył Cleber. Jakimś cudem sędzia Gawron wyjął z kieszonki tylko żółty kartonik i gospodarze wciąż grali w pełnym składzie.

Równo pół godziny od pierwszego gwizdka Wisła wreszcie wstrzeliła piłkę do bytomskiej bramki. Będący ostatnio w wysokiej formie Marek Zieńczuk otrzymał dobre podanie od Pawła Brożka i przymierzył po ziemi w krótki róg, obok bezradnego Suchańskiego. Niespełna pięć minut później podopieczni Macieja Skorży prowadzili już dwoma bramkami, Zieńczuk dośrodkował piłkę w pole karne, a Kamil Kosowski efektownym szczupakiem posłał ją między słupki bramki gości.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry 50-metrowym rajdem popisał się Kosowski. Skrzydłowy Wisły następnie dograł do wychodzącego na czystą pozycję Boguskiego i było 3:0. Król strzelców 3 ligi sprzed dwóch lat ze stoickim spokojem pokonał bramkarza Polonii. Była to jego pierwsza bramka zdobyta dla klubu z Reymonta w karierze. W 60. minucie gry rezerwowy Tomas Jirsak popisał się rewelacyjnym prostopadłym podaniem do Zieńczuka, a ten dograł wzdłuż bramki do niepilnowanego Piotra Brożka, który wślizgiem trafił pod poprzeczkę.

Na 20 minut przed końcem spotkania swoją pierwszą i zapewne nie ostatnią bramkę dla "Białej Gwiazdy" zdobył nigeryjski napastnik Dudu Omagbemi. Zawodnik występujący z numerem 40 na koszulce dostał świetne podanie od Baszczyńskiego, minął Suchańskiego i pewnie uderzył do pustej bramki. Zaledwie 7 minut wcześniej Dudu wszedł na boisko za Clebera.

Dzięki temu zwycięstwu Wisła ma już tylko punkt straty do prowadzącej w tabeli warszawskiej Legii. Kolejnym rywalem "Białej Gwiazdy" będzie Śląsk Wrocław. Mecz ten odbędzie się w środę, w ramach Pucharu Polski. W ekstraklasie wiślacy zmierzą się już za tydzień na wyjeździe z Ruchem Chorzów, który w tej serii spotkań przegrał w Poznaniu 2:6.

 

autor: Michał, Tommy


SKOMENTUJ
 
Poprzedni mecz
Legia Warszawa
Wisła Kraków
vs
Legia Warszawa
0-0 (k.3-4)
13/05 17:00
Następny mecz
Chicago Fire
Chicago Fire
vs
Wisła Kraków
-
22/05 02:30
Tabela ligowa
 
1. 
Wisła Kraków
30
77
2. 
Legia Warszawa
30
63
3. 
Dyskobolia
30
60
4. 
Lech Poznań
30
57
5. 
Zagłębie Lubin
30
52
6. 
Korona Kielce
30
51
7. 
Cracovia
30
39
8. 
Górnik Zabrze
30
39
9. 
GKS Bełchatów
30
38
10. 
Ruch Chorzów
30
34
11. 
Łódzki KS
30
30
12. 
Odra Wodzisław
30
29
13. 
Polonia Bytom
30
28
14. 
Jagiellonia
30
27
15. 
Widzew Łódź
30
26
16. 
Zagłębie S.
30
16